trešdiena, 2012. gada 7. marts

Ķirbju diena

Sveiciens martā (gandrīz pavasarī).

Ar pāris jauki saulainām dienām, arī es esmu ķērusies pie kārtīgas jauna gada sākšanās. T.i. mājas kārtošanas, tīrīšanas, veco mantu izmešanas un citu prātīgo darbu darīšanas.
Pirmā lieta bija putekļi. Tie tika kārtīgi izdzenāti no visiem noputējušiem stūriem un kaktiem. Un vienā no šiem kaktiem gulēja manas mammas kārtīgi audzinātais ķirbis (mazulītis uz 10,6kg). Tad nu veltīju viņam atlikušo dienas daļu un sadalīju to. Beidzot tiku pie sen kārotās ķirbju biezzupas, pie ķirbju/apelsīnu ievārījuma un ķirbju/aprikozu saldēdiena. Uhh, ķirbis visapkārt.

Īstenībā, es biju domājusi, ka to zupu man nāksies vārīt ļoti ilgi un sarežģīti, pat nezināju, kā tikšu galā. BET izrādās, ka šī ir viena no visvieglāk un vienkāršāk pagatavojamām zupām. Recepte ir salikta no vairākiem žurnāliem un blogiem.

Uz 8 kārtīgām porcijām:
1,5kg nomizots, kubiņos sagriezts ķirbis
1 bundža (400ml) kokosriekstu piens
0,5l buljons (man bija vistas un no kubiciņa)
1 paliels (2 nelieli) burkāni
2 vidēji sīpoli
sāls, pipari

Sīpolus nomizo, sasmalcina. Katliņā uzsilda eļļu, ber sīpolus apcepties. Pievieno rīvetus vai smalki sagrieztus burkānus. Apcep. Pieber piparus, lai burkānos un sīpolos tie savilktos. Pievieno ķirbi. Pielej buljonu un nedaudz pavāra, aptuveni 5min. Pievieno kokosriekstu pienu. Sāli pievieno tik cik pašam patīk, jo kubiņu buljoni arī ir diezgan pasāļi. Labs pavārs savu virumu vispirms pagaršo, pēc tam izlemj, kas trūkst :) Zupu vāra tik ilgi, kamēr ķirbis paliek mīksts (aptuveni 15min). Kad gatavs, ar rokas blenderi sablenderē biezzupas konsistencē.
Tā kā saldētavā guleja labu laiku aizmirstas garneles ar čaumala, tad mēs ar dēlu tās novārījām, un nolobījam. Garnējām zupu ar tām + saldais krējums. Nākamajā dienā, plauktā atradām mazo paciņu ar sausiņiem "Kirieški" (laikam tā tos sauc) - tie mūsu šķīvjus priecēja otrajā dienā. Kad bija pilni vēderi, bērns teica, ka viņš esot bijis restorānā. Jo tādas zupas tikai tur gatavojot :))

2 komentāri:

  1. izskatās tik garšīgi :)
    kādu dienu vajadzēs pamēģināt :)

    AtbildētDzēst
  2. Un galvenais, ka viegli pagatavojama. Man labāk gan padodas, gan garšo biezzupas, nekā parastās Soviet zupas :)

    AtbildētDzēst